DÖNME İMKÂNIN OLSA

Sabah uyandın 1 haftalık bir tatil için uçak ile Antalyaya gideceksin. Ailene bir günaydın bile demeden yalnızca ben gidiyorum diyip evden çıktın ve havaalanına vardın. Ailen aklın bile gelmedi ama sen hep onların aklındaydın.

Tüm hafta gezdin ve çok eğlendin ancak yine hiç ailen aklına gelmedi. Sadece gezdin, eğlendin ve kendinle ilgilendin. Tüm hafta sadece sen vardın. 1haftalık tatilin artık bitti ailen hala aklına gelmiyor. Tatilin bittiğine üzülüyor belki de uzatmayı düşünüyorsun.

Geri döneceksin havaalanına gittin ve uçağa bindin. Peki siz, siz hiç uçağa bindiniz mi? Haydi sizde gözlerinizi kapatın ve bir uçakta olduğunuzu düşünün. Eve dönüyorsunuz. Aileniz sizi çok özledi. Onlara kavuşmanıza bir saat var ve bir anons duydunuz:

“Sayın yolcularımız gideceğimiz yere ulaşmamıza 1 saat var, ancak yalnızca 20 dakikalık benzinimiz kaldı ve şuan denizin üstündeyiz yani iniş yapabilecek bir yerimiz yok. Büyük ihtimalle uçağımız düşecek ve hepimiz öleceğiz.” diyor anonsta. Sonra cep telefonunu korkuyla cebinden alıyorsun, ve ailene mesaj yazmak üzere telefonunu açıyorsun. Bir düşün ne yazardın? Bir gün arkadaşında kalmana izin vermedi diye surat astığın annene, istediğin telefonu almadı diye kavga ettiğin babana, bir kıyafetini giymene izin vermedi diye sırrını ispiyonladığın ablana, seni çok sevdiği ve bu yüzden kıskandığı için sürekli bağırdığın abine, seni çok seven küçücük kardeşine, 2 dakika bile küs kalamadığın can dostuna ne yazardın? Seni çok seven ama sadece senin iyliğini düşündüğü için sana kızan ailene ne yazardın? Üzücü değil mi, bu kadar şeyi farketmeden yaptın ve şimdi herkesle vedalaşmak için yalnızca 20 dakikan var. Zor değil mi? Peki geri dönmek için bir şansın olsa o zaman ne yazardın? Bu kadar şeyi düşündükten sonra geri dönme ihtimalin var. Geri dönüyorsun onları sımsıkı kucaklayacak onları göreceksin, şimdi ne yazardın?

Gözünü açtığında bir uçaktasın. Meğer hepsi bir rüyaymış eve dönüyorsun ve aileni göreceksin. Onlara doya doya sarılacak sizi seviyorum diyeceksin. Şimdi onlara bu kadar saçma sebeplerden surat asacak mısın? Onlarla kavga edecek misin? Bu günlerini mutlu geçir. Çünkü yarın herkesi kaybedebilirsin. Her an bütün dünyanı başına yıkacak bir gerçekle karşı karşıya kalabilirsin. Sevenlerinin, sevdiklerinin kıymetini bil; yarın hiç biri burada olmayabilir. Yarın uyandığında bu koca hayatta yalnız kalmış olabilirsin. Bu dünya başına yıkılmış, herkesten ayrı kalmış olabilirsin. Sevdiklerinin kıymetini bil. Onlara gülümse seni seviyorum de; çünkü yarın yapayalnız kalabilirsin. Çok zor değil sadece  iki kelimeyi hatırla “SENİ SEVİYORUM”

Ecrin Berfu Yavuz
Türkiye Derste Öğrencisi